Pogovarjali se bomo o izzivih dela od doma zaradi epidemije koronavirusa.
POVEZAVA do online pogovora (vstop v pogovor bo možen že 10 minut pred pričetkom).
Na Fakulteti za upravo smo se odločili, da v okviru projekta Pomaga(j)mo! organiziramo tudi online pogovore, saj bomo s pomočjo njih iskali odgovore na vprašanja in izzive, s katerimi se soočajo mnogi zaposleni v javnem sektorju, nudili pomoč in podporo sodelujočim ter na takšen način skušali prispevati svoj delež.
Prvi online pogovor ima naslov »Notranji izzivi dela od doma zaposlenih v javnem sektorju« in bo v četrtek, 16. 4. 2020, od 16.00 – 17.00.
Za izvedbo pogovora bomo uporabili orodje Zoom, zato vsem zainteresiranim svetujemo, da si ga že predhodno naložijo na svoje računalnike. Dva dni pred dogodkom bomo vsem prijavljenim poslali tehnične informacije, skupaj s povezavo preko katere boste lahko vstopili v pogovor.
Izziv dela od doma zaradi epidemije korona virusa, s katerim se trenutno srečujemo številni, je večini od nas spremenil tudi način dela in sodelovanja s sodelavci, poslovnimi partnerji in strankami. Situacije, v katerih se nahajamo, so situacije, na katere se ne moremo povsem vnaprej pripraviti in so vsem nam izziv, kako se na to prilagoditi, sprejeti ter kako vse to doživljati in sprejemati v sebi. Odzivi zaposlenih so različni. Številni vidijo takšne situacije kot priložnost in izziv za razvoj sebe, drugi takšne situacije doživljajo popolnoma drugače, in sicer v obliki tesnobe, notranje stiske, živčnosti, nezmožnosti dela na organiziran način itd.
Vsi zainteresirani lahko v pogovoru aktivno sodelujejo tako, da predhodno zastavijo vprašanja (ob prijavi, v sporočilo) oziroma jih zastavijo tekom pogovora na način, da vprašanja napišejo.
K prijavi vabljeni tudi študentje, saj se aktivna udeležba (prisotnost na dogodku, zastavitev kakšnega vprašanja) upošteva kot ena ura kompetenčnega dogodka.
Tema drugega online pogovora bo
"Kakšne bodo posledice zaradi COVID-19 v javni upravi in kaj lahko pričakujemo?".
Na delavnici, ki jo je za nas organiziral SIC, mi je bilo najbolj všeč, da je predavatelj ves čas iskal stik z udeleženci: vabil nas je k vprašanjem in odgovarjal na naša vprašanja. Take delavnice je treba organizirati čim pogosteje.
Svetovalno-izobraževalni center je za centre za socialno delo dolenjske regije organiziral seminar ZUP. Udeleženke iz našega CSD smo bile z vsebino in izvedbo zelo zadovoljne, saj je predavatelj vsebino prilagodil našemu področju dela in hkrati odgovoril na naša konkretna vprašanja. Vsekakor bi takšen seminar priporočala tudi drugim centrom za socialno delo.
V SIC so izvedli odlično delavnico – primerna lokacija ter popolna podaja novih znanj. Taka izobraževanja širijo človeku znanje in so učinkovit pripomoček pri delu.
Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.
Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.
Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.